Project

General

Profile

Azure Dev Tools for Education

Microsoft Azure Dev Tools for Education umožňuje studentům bezplatné stažení nástrojů společnosti Microsoft pro vývojáře a návrháře. Program je otevřen všem studentům. Více informací a možnost stažení prostřednictvím portálu https://azureforeducation.microsoft.com/devtools. Student musí mít platný studentský účet na MENDELU.

DreamSpark Premium

Nárok na software z licence DreamSpark Premium mají studenti, kteří v aktuálním semestru zapsanými studenty na PEF MENDELU v Brně.

Návod na získání softwaru:

  • V osobní administrativě UIS potvrdíte souhlas s poskytnutím Vaší univerzitní e-mailové adresy pro účely programu Dreamspark Premium. Aplikaci najdete v sekci Technologie a jejich správa - https://is.mendelu.cz/auth/student/nastaveni_dreamspark.pl.
  • Každé pondělí bude předán firmě Microsoft aktualizovaný seznam studentů, kteří mají na software nárok. Tedy pokud potvrdíte souhlas v UISu např. ve středu, e-mail s heslem můžete očekávat nejdříve následující pondělí.

Aktualizace seznamu studentů bude provedena v semestru každý týden, kromě období, ve kterém probíhají změny v zápisech. Výrazně doporučujeme studentům, aby s přihlášením do programu Dreamspark Premium počkali až po změnách v zápisech. Studenti, kteří potvrdili souhlas s poskytnutím školní univerzitní e-mailové adresy, obdrží během několika dní od udělení souhlasu na svou univerzitní adresu e-mail s loginem, heslem a url, kde si mohou software stáhnout. Doporučujeme prohledat spamové koše jak v UISu, tak případně v e-mailových schránkách, kam je pošta z UISu přeposílána. Spamový koš v UISu je mazán každých sedm dní, proto je nezbytné v něm hledat vždy po udělení souhlasu následující pondělí.

Nárok na stahování softwaru platí do konce semestru, ve kterém jste potvrdili souhlas.

V případě vyjádření souhlasu před koncem změn po zápisech nedostanete k DreamSpark Premium přístup. Je nutné zrušit souhlas v příslušné aplikaci UIS a znovu ho vyjádřit a následující týden Vám přijde e-mail.